Log in | Register    EST | ENG

Eksperimenta! kutsub õpetajaid Ideelaboratooriumi

Refleksioon Tomaz Zupancici ettekandele 2011.a. Ideelaboril. Joonmeedia

Rahvusvahelise noorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! programmis toimuv Eduko IDEElaboratoorium 24. ja 25. oktoobril Tallinnas on pühendatud loovainete õpetamisele ja hindamisele.

Täna on koolis tavaks, et hindeid pannakse kõigis ainetes viie palli süsteemis. Kui kirja- või arvutusvigade puhul on hindest võimalik aru saada, siis kunstiainete puhul on asi juba keerulisem. Mis tähendab ikkagi hinne 4 kunstis? Eduko IDEElaboratoorium toob Tallinnas Eesti kujundava hindamise ekspertidega kokku rahusvaheliselt tuntud esinejad ja pakub õpetajatele praktilisi lahendusi, kuidas hinnata õpilaste töid nii, et see toetaks õppimist ja laste enesemotivatsiooni.

Eksperimenta! näitus Tallinna Katariina kirikus ja Hopneri majas muutub kaheks päevaks kuraatorite ja õpetajate ühiseks praktikabaasiks, mille najal universaalseid hindamise kriteeriume otsida ja seda harjutada. Eksperimenta! eesmärgiks on luua selline loovtööde hindamismudel, mis oleks kooskõlas professionaalse kunstivälja ootustega aga toetaks ka noore inimese arengut.

IDEElaboratoorium keskendub esimesel päeval didaktilisele protsessile, kuidas õpetada nii, et toetada õppija sisemist motivatsiooni ja tahet mõista. Viive-Riina Ruus arutleb, kuidas õpetamise kunst on ajas muutunud, seostades seda ühe näituse ülesehitusega Pompidu keskuses. Oma praktilisi näiteid tutvustavad Sloveenia, Kanada, Brasiilia, Portugali ja teiste maade kunstiprofessionaalid ning ka Manifesta haridusprogrammi juht Sepake Angiama.

Teine päev pühendub hindamisele ja tagasisidestamisele. Eesti kujundava hindamise uurijatele lisaks tutvustavad oma praktikaid rahvusvahelised eksperdid, teise hulgas ka tunnustatud kunstiõppejõud ja –uurija professor James Elkins (USA). Olulisel kohal on praktiline töö – ettevalmistatud kriteeriumilehe alusel ja Sloveenia professori Tomaz Zupancic’i juhendamisel hindavad osalejad Eksperimenta! näituse töid. Konverentsi programmiga parallelselt toimuvad praktilised töötoad ja lühikesed välkettekanded.

Eduko IDEElaboratoorium toimub 24. ja 25. oktoobril Nordic Hotell Forumis, mõlemal päeval kell 10-18 eesti- ja ingliskeelse sünkroontõlkega. Osalemine on tasuta. Registreerimine siin.

IDEElaboratoorium toimub programmi Eduko raames, mis on Eesti Haridus-ja Teadusministeeriumi poolt ellu kutsutud ja Euroopa Sotsiaalfondist toetatud programm, mille missiooniks on teha Eesti õpetajakoolitus paremaks. IDEElaboratooriumi toetab USA saatkond.

Lisainfo:

Annely Köster [email protected]

Tel: 5027897

Konverentsi korraldavad:

See postitus kuulub rubriiki Eksperimenta!, IDEAlaboratory, Kunstiharidus. Salvesta lemmikutesse püsiviide. Kommentaarid ja trackback-viited on suletud.