Eksperimenta! tutvustab: lugusid jutustav hotell ESTORIA

Eksperimenta! küsib ja Estoria turundusdirektor Evelin Org vastab

* Seekordne Eksperimenta! lahkab ja lõhkab kunsti ning majanduse seostevõrgustikku. Eesti disaini ja lugude hotellis “Estoria” on kunst ja majandus olnud algusest peale omavahel orgaaniliselt seotud. Miks ja kuidas?
Tänapäeval otsivad inimesed kogemusi ja elamusi, reisile minnes ja sihtkohta valides saab määravaks pigem põnev lugu ja seiklus, kui luksusklass. Solo Sokos Hotel Estoria on hotelli avamisest peale enda missiooniks võtnud kogu Eesti tutvustamise. Ei, absoluutselt, see ei olegi tavapärane, ent soovides pakkuda külalistele teistmoodi kogemust kogusime kokku meie väikese rahva kõige põnevamad lood ning kombineerime neid elegantse Eesti disainiga, mis on samuti üks tänapäeva Eesti säravatest edulugudest. Räägime niisiis meie külastajale lugusid, loomulikult ka Eksperimenta! loo, ja varustame neid külastuse ajal rohkemate teadmistega, kui külalised tulles oodata oskavad. Eestis oleme tihti liialt tagasihoidlikud, et oma väärtusi teiste kõrval esile tuua, ent Estorias oleme leidnud üles meie sihtgrupi, kultuuri- ja disainihuvilised kvaliteetaega nautivad külastajad, kes on valmis erilisse kogemusse investeerima. Lugude armastus näitab, et Solo Sokos Hotel Estoria on kolmel aastal järjest valitud Tallinna viie kõige parema hotelli hulka ning kandideerib hetkel World Luxury Hotel Award 2017-võistlusel parima disainhotelli tiitlile.

* Estoria on Eksperimenta! toetaja juba teist korda. Suur aitähh teile! Kuidas noorte kunstiprojektile õla alla panek aitab kaasa tihedal majutusturul oma turuosa kasvatamisele?
Iga tuba meie hotellis on seotud kindla partneriga, nii moodustub tänuväärne koostöövõrgustik, mil mõlemad osapooled õhinaga koostöösse panustavad. Turuosa kasvatamine on täna suuresti võimalik vaid uusi kliendisegmente leides. Läbi Eksperimenta! on meil võimalus rääkida Eestist ja tutvustada hotelli aktiivsetele noortele üle maailma. Sihtgrupile, kelle tähelepanu ei olegi nii lihtne võita. Tuleme noortele lähemale neid erinevatesse tegevustesse kaasates. Eksperimenta! noored saavad piiluda hotelli „köögipoolele“, olla osa päris toimetamistest turismi-ettevõttes ning meie omakorda õpime uut noortelt – mida uus generatsioon mõtleb ja arvab, eeldab ja ootab. Ühisest kogemusest võidavad mõlemad pooled ning kindlasti ka meie külastajad.

* Ja lõpetuseks üks isiklik küsimus ka. Evelin, Sa oled alati nii särav ja rõõmus! Mulle tundub, et Sinu jaoks on töö suuresti eneseväljendus ja looming. Kuidas Sa jõudsid tööni, mis toob leiva lauale ja hoiab Sind nii optimistlikuna?
Erinevad kultuurid ja maad on mind huvitanud juba lapsena. Olen „sarireisija“, mis tähendab, et pakin kohvrid igal esimesel võimalusel ja hüppan lennukisse. Reisidelt kogun inspiratsiooni ja saan särtsu juurde. Hotellis töötades püüan meie külalistele samaga vastata ning kirglikult kaasa mõelda, kuidas Eesti külastus veel lahedam oleks. Seega võib öelda, et vabal ajal olen turistina ühel pool letti ja töö ajal inspireerijana teisel pool letti. Hotellitöös pole sarnaseid päevi, on võimalus kohtuda eriliste inimestega ning panustada übercoolidesse projektidesse, nagu nt Eksperimenta!. Mul on väga vedanud, et olen leidnud sellise töö.

Kalli Kalmet