Logi sisse | Registreeru     EST | ENG

Sara Hildén – akadeemia

sarah_hilden

Sara Hildén -akadeemia asutati aastal 1982 ning see on Tampere linna halduses. Kool pakub visuaalkunstide põhiharidust lastele ja noortele vanuses 7 – 19 aastat.

Soomes tähendab visuaalkunstide põhiharidus huviharidust, mis tegeleb mitmete kunstivormidega ning on suunatud peamiselt lastele ja noortele. Seda tüüpi haridus on ametlikult sätestatud kunstide põhihariduse aktis aastast 1988.

Soome rahvuslik hariduskomitee on sätestanud iga kunstivormi õppekava eesmärgid ja õppesisu. Sara Hildén – akadeemia õppekava baseerub neil juhistel. Õpe on meie koolis jagatud kahte ossa: põhiharidus 7 – 12 aastastele ning edasijõudnud õpe või töötubadel põhinev õpe üle kaheteist aastastele. Töötoad, mida pakume, on: joonistamine, maalimine, keraamika, skulptuur, tekstiil, graafika, fotograafia, video, digitaalne pilditöötlus, arhitektuur ja koomiks. Tunnid toimuvad kord nädalas, pikkusega 2 – 3 tundi. Meil on ka eraldi õppekava täiskasvanutele üle 19 eluaasta.

Meie koolis käib 420 õpilast vanuses 7 – 19 ja 50 täiskasvanud õpilast. Meie koolis töötab neli täiskohaga kunstiõpetajat. Lisaks neile töötavad meie juures paar tundi nädalas kunstnikud, arhitektid ning teised kunstiprofessionaalid. Lisaks kunsti põhiharidusele, korraldame me töötubasid koolidele ning lasteaiarühmadele. Need rühmad osalevad meie koolis töötoas pärast seda, kui nad on esmalt külastanud kunstimuuseumi või näitust.

Meie koolis õpetamismeetod on segu oskuste harjutamisest ning individuaalse mõtlemise toetamisest. Me näitame õpilastele nii näiteid kunstiajaloost kui tänapäeva populaarkultuurist ja meediamaailmast. Õpilaste eneseväljendus on alati oluline osa nende tööst.

Sara Hildén -akadeemia on Eksperimenta! rahvusvahelise võrgustiku liige ja osaline Comeniuse projektis „IDEElaboratoorium: kuidas lõimida kaasaegset kunsti ja kunstiharidust“.

Kontaktandmed:

Postiaadress: Ilmarinkatu 17, 33500 Tampere, Soome

Telefon: +358 3255 9237

E-post: [email protected]

Veeb: http://www.tampere.fi/sarahildenakatemia