Logi sisse | Registreeru     EST | ENG

IDEElaboratooriumist

madonna_v

Anniki Sinitski, Kelli Kritt, Marie Palmet (Iisaku Kunstide Kool), "Madonna lastega. Tüüpiline kujutamisviis", 2009, performance. Foto: Kaja Tina

IDEElaboratoorium on võrgustiku tööl põhinev pidev parimate praktikate loomise, kogumise ja jagamise platvorm. Selle raames toimuvad eri riikides koolitused, töötoad ja mõttetalgud. IDEElaboratoorium ei ole jäigalt seotud triennaali näituse toimumise füüsilise asukohaga – osa sellest viiakse läbi nii partnerriikides kui virtuaalruumis interneti vahendusel.

Virtuaalruumis toimuva tegevuse sõlmpunktiks on internetikeskkond www.eksperimenta.net, kuhu võrgustiku liikmed saavad sisestada oma parimate praktikate dokumentatsioone ning kus kõik huvilised saavad avatud foorumis arutleda kunstihariduse ja kaasaegse kunsti lõimumise teemadel.

IDEElaboratooriumite pidev tegevus kulmineerub iga kolme aasta tagant triennaali avanädalal, mil kunstihariduses tegevad isikud ja õpilased üle maailma saavad osaleda praktilistes töötubades ja mõttetalgutel. Oluliste panustajatena programmi näeme professionaalseid kunstnikke, kuraatoreid ja kriitikuid.

Üks osa Eesti võrgustiku algatatud ja Sally Stuudio korraldatud IDEElaboratooriumi tegevustikust on eesti õpetajate täiendkoolitusprogrammid. Haridus- ja Teadusministeerium on kinnitanud 2008.a detsembris 2 haridustöötajate täiendkoolituse õppekava: „Kaasaegse kunsti grammatika“ (suunatud haridusjuhtidele ja mitte-kunstiõpetajatele) ja „Modernismist postmodernismi ja tagasi“ (suunatud kunstiõpetajatele). Nende õppekavade väljatöötamist ja nende alusel läbiviidavaid koolitusi rahastab EL programm „Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes 1.1.0603.008 – 0002“.

DEF flag-logoeac-LLP_ET

Projekti on rahaliselt toetanud Euroopa Komisjon. Publikatsiooni sisu peegeldab autori seisukohti ja Euroopa Komisjon ei ole vastutav selles sisalduva informatsiooni kasutamise eest.