Logi sisse | Registreeru     EST | ENG

„gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur” toob uusimad tuuled meediakunstis Kumusse

Aram Bartholl. Kaart.

Alates 13. maist on Kumus avatud suur rahvusvaheline meediakunsti näitus „gateways. Kunst ja võrgustunud kultuur”, mida korraldab Kumu koostöös Goethe Instituudiga ning mis on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist.

Tänapäeva ühiskonna olulisemaid tunnuseid on pidev ühenduses ja võrgus olemine ning lakkamatud infovood. Maailm ei ole enam suuremalt jaolt füüsiline, vaid ühe enam liitub sinna juurde ka digitaalne tasand.

boredomresearch. Tõeline tigupost.

Igapäevases elus on füüsiline ja digitaalne maailm niivõrd segunenud, et harva mõeldakse neist kui kahest erinevast tasandist. Ometi ei tasu ümberringi üha süvenevat digitaliseerumist võtta iseenesestmõistetavalt või kriitikavabalt. Aina pöörasemalt kihutavas maailmas tuleks aeg korraks maha võtta ja enda ümber ringi vaadata.

gateways üritabki pakkuda erinevaid kunstnike väljamõeldud võimalusi meie võrgustunud maailma mõtestamiseks ja üritavad sellele pisut teistmoodi pilku visata.

Mõned tööd toovad virtuaalsed sümbolid üle füüsilisse maailma, nagu Aram Bartholli hiigelsuur Google Mapsi marker Tallinna linnaruumis. Mõned kasutavad vaimukalt ära vana ja uue ühendamist, nagu boredomresearchi „Tõeline tigupost” tõeliste tigudega.

Christina Kubisch. Elektiline jalutuskäik. Tallinn.

Timo Tootsi Memopol II – masin, mis mõõdab inimese infovälja – annab visuaalselt hoiatava pildi sellest, kui palju infot meist tegelikult Internetist leida võib; Christina Kubischi elektromagneetilisi laineid kuuldavaks tegevad kõrvaklapid annavad võimaluse tajuda maailma, mida inimkõrv ei kuule, kuid mis eksisteerib igapäevaselt meie kõrval; You Must Relaxi üleelusuurune mobiil Astrid muudab privaatse telefonikõne kuuldavaks kõigile lähedusesviibijatele.

Nii mitmedki tööd asuvad traditsioonilise näitusesaali asemel linnaruumis ja enamik kunstiprojekte haaravad publikut aktiivselt kaasa uue elamuse saamiseks.

Ragne Nukk

Timo Toots. Memopol II.

gateways kaaskuraator

Näituse peakuraator on Sabine Himmelsbach Saksamaalt.

See postitus kuulub rubriiki 3 Märts 2011, Päevakajaline uudis. Salvesta lemmikutesse püsiviide. Postita kommentaar või jäta trackback-viide: Trackback-viite URL.