Log in | Register    EST | ENG

Kooliekskursioonid

Eksperimenta!

Loovuse ruum

26. aprill – 14. juuni 2011, Tallinn

E! Portugali ekspositsioon. Mariana Santos, Melodie & Marta Almeida.

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! kutsub õpetajaid ja õpilasi üle Eesti osa saama Eksperimenta! intrigeerivast näitusest ja teistest Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 põnevatest üritustest. Järgnevalt leiad kasulikke vihjeid kooliekskursioonide planeerimiseks.

EKSPERIMENTA!

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! (E!) on ainulaadne kunstisündmus, mis esitab haridusele üleskutse murda välja kooliseinte vahelt ja suhestuda loovalt meid ümbritseva eluga. Eksperimenta! peateema “Ruum” toob Tallinna Lauluväljakule kokku kuraatorite tõlgendused linnaruumist pildiruumini ja geopoliitikast psühhogeograafiani enam kui tosinast riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Saksamaalt, Sloveeniast, Iirimaalt, Islandilt, Portugalist, Kanadast, Türgist, Lõuna-Koreast. Teoste autoriteks ei ole aga profikunstnikud, vaid 14-19-aastased noored.

Eksperimenta! toimub 26. aprillist – 14. juunini 2011 Tallinna Lauluväljakul ning Maarjamäe lossis. Eksperimenta! on Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi üks suursündmusi. 2011. aastal räägitakse Euroopa parimad lood Tallinnas, Eksperimenta! on esimene omalaadne kaasaegse kunsti lugu maailmas, mis kujundab Tallinnast „noortekunsti Veneetsia“.

E! Portugali ekspositsioon. Rui Almeida.

LAHTIOLEKU AEG JA PILETIHINNAD

Eksperimenta! näitus Lauluväljaku siseruumides ja välialal on külastajaile tasuta.

Maarjamäe lossi ekspositsioonide pileti hind on €1.5, õpilasgruppidele (grupi suurus alates 10 inimesest) kehtib üksikpileti soodushind €1.

E! pilet võimaldab Maarjamäe lossis külastada ka Eesti Ajaloomuuseumi näitust “ISEOLEMISE TAHE. 90 aastat Eesti Vabariiki”. Näitus annab ülevaate Eesti ajaloost alates 1917. aastast kuni pöördeliste sündmusteni 1980. aastate lõpus-1990. aastate alguses. 20. sajand on Eesti vabaduse sajand. Ka ekspositsiooni kandavaks teemaks on vabaduse idee – seda nii riigi kui inimese tasandil. Näitus on jagatud nelja teemablokki, mis avavad iseolemise tahte erinevaid tasandeid – Võim ja valitsus, Vaimu jõud, Võitlus ja vastupanu ning Hea elu. Lisaks ohtrale fotomaterjalile eksponeeritakse ka unikaalseid esemeid ning ajaloolisi materjale: haruldasi filmikaadreid, audiovisuaalseid programme ning interaktiivseid detaile. Näitus on eesti, inglise ja vene keeles.

Lauluväljaku näitusesaalid on avatud T–P 11:00–19:00

Maarjamäe lossi näitused on avatud K–P 10:00–17:00

Kultuuripealinna aasta avamine. Foto: Jelena Rudi

MEELELAHUTUS KULTUURIPEALINNAS

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames toimub pealinnas iga päev midagi huvitavat! Üritustega saad lähemalt tutvuda Kultuurikalendris: http://kalender.tallinn2011.ee

Lisatud failis on välja toodud mõned põnevamad.

Kunstinäituste ja -ürituste info leiab Art This Week’ist: http://www.kunstikeskus.ee/new/ktk/info/art_this_week.htm

EKSPERIMENTA! KOHVIK

Värskendust pakub E! kohvik. Foto: Lauri Laan

Tallinna Lauluväljakul on Eksperimenta! lahtioleku ajal avatud triennali kohvik, mis pakub külastajaile tervislikke lõunaid, värskendavaid jooke ning maitsvaid jäätisekokteile. Lõunasöögi keskmine hind on €4.

KASULIKKE LINKE

Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011: http://www.tallinn2011.ee/

Tallinna Lauluväljak: http://www.lauluvaljak.ee/

Eesti Ajaloomuuseum: www.ajaloomuuseum.ee

Rohkem infot:

Kerli Kehman

Eksperimenta! kommunikatsioonijuht

(+372) 52 04 541

[email protected]

www.eksperimenta.net