Log in | Register    EST | ENG

Eksperimenta! kutsub õpetajaid Ideelaboratooriumi

Refleksioon Tomaz Zupancici ettekandele 2011.a. Ideelaboril. Joonmeedia

Rahvusvahelise noorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! programmis toimuv Eduko IDEElaboratoorium 24. ja 25. oktoobril Tallinnas on pühendatud loovainete õpetamisele ja hindamisele. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta IDEElaboratooriumi peaesineja James Elkins: miks kunsti ei saa õpetada?

Prof. James Elkins. Photo: School of the Art Institute of Chicago. http://www.saic.edu/profiles/faculty/jameselkins/

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! raames toimub 24.–25. oktoobril kaasaegse kunsti ja hariduse lõimimise Eduko IDEElaboratoorium, mis toob kokku hariduseksperdid, õpetajad, teadlased, kunstnikud ja õpilased mitmest maailma paigast. Eduko IDEElaboratooriumi peaesineja on rahvusvaheliselt mõjukas kunstiajaloolane ja –kriitik professor James Elkins, kes küsib, kas kunsti saab üldse õpetada.

Prof. Elkins on Chicago Kunstiinstituudi kunstiajaloo, -teooria ja -kriitika õppejõud, kes tuleb Eduko IDEElaboratooriumile rääkima kunsti õpetamise ja hindamise problemaatikast. Teda huvitavad kunstiõppijate psüühilised protsessid, klassiruumi seinte vahel toimuv kriitika, õpilase-õpetaja vastastikune mõju. Elkins uurib, mis defineerib head kunstiõpetajat samas, kui üks tema raamatuid kannab intrigeerivat pealkirja „Miks kunsti ei saa õpetada?“.

Kunstiajaloolase Heie Treieri sõnul on Elkins toetanud visuaalkultuuri uuringuid kui võimalust päästa kunstiteadus liiga kitsast, elitaarsest, esemekesksest ja igavast käsitlusest. „Nii on Elkins ise eksperimenteerinud näiteks röntgenipildi, rohukõrre, päikeseloojangu jms analüüsiga lähtuvalt kunstiteaduslikust metoodikast. Pole tavaline, et kunstiteadlane tunneb huvi ka kunstihariduse teooria vastu,” kirjeldab Treier.

Prof. James Elkins on varemgi Eestis loenguid pidanud – 2005. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli kutsel ja 2010. aastal EKA KTI kutsel.

Lisaks professor Elkinsi ettekandele ootame IDEElaboratooriumi intrigeerivaid ja inspireerivaid ettekandeid ja töötubasid, mis aitaksid paremini mõista kaasaegse kunsti olemust ja seda integreerida loovainete õppeprotsessi. Kutse kaastööle teemal „Õpetamise kunst” ja „Hindamise kunst” on avatud kuni 10. juunini.

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! on ainulaadne kunstisündmus, mis esitab haridusele üleskutse murda välja kooliseinte vahelt ja suhestuda loovalt meid ümbritseva eluga. Eksperimenta! 2014 peateema „Kunst ja teadus” toob Tallinna Kultuurikatlasse kokku noorte kunstnike ja kuraatorite tõlgendused ühiskonnast, ökoloogiast kuni nanotehnoloogiani enam kui tosinast riigist. Teoste autoriteks ei ole aga professionaalsed kunstnikud, vaid 14–19-aastased noored. Vt. lähemalt www.eksperimenta.net

IDEElaboratoorium toimub programmi Eduko raames, mis on Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt ellu kutsutud ja Euroopa Sotsiaalfondist toetatud programm, mille missiooniks on teha Eesti õpetajakoolitus paremaks, et meie lastel oleks parimad õpetajad maailmas.

Lisainfo:
Annely Köster
[email protected]
641 8518

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri

Eduko IDEElaboratoorium. Kutse kaastööle

Refleksioon IDEElab 2011 peaesineja Sir Ken Robinsoni ettekandele. Joonmeedia.

Eksperimenta! raames toimub 24.–25. oktoobril 2014. a kaasaegse kunsti ja hariduse lõimimise IDEElaboratoorium, mis toob kokku hariduseksperdid, õpetajad, teadlased, kunstnikud ja õpilased. Ootame intrigeerivaid ja inspireerivaid ettekandeid ja töötubasid, mis aitaksid paremini mõista kaasaegse kunsti olemust ja seda integreerida loovainete õppeprotsessi. Ettekannete pikkus on 45 minutit, töötubade pikkus 60 minutit. Tegevõpetajatele oleme reserveerinud mõlemal päeval välkettekannete sessiooni parimate praktikate tutvustamiseks. Välkettekande pikkus on kuni 20 minutit.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki 2014 1 Aprill, Eksperimenta!, IDEElabori uudised, Uudised | Kommenteeri

Vaata saadet: MI JazziMaali töötoas

Noored kunstnikud jazzi maalimas

Noored kunstnikud jazzi maalimas

ETV muusikasaade MI külastas aprilli viimasel päeval Lauluväljakul Eksperimenta! ja Jazzkaare koostöös toimunud improvisatsioonilist JazziMaali töötuba.

Helikunstnikena astusid üles spioonidžässi ansambel Ocean’s 4 muusikud Siim Aimla, Heleriin Uib, Ara Yaralyan ja Reigo Ahven, maalijateks olid Eksperimenta! IDEElaboratooriumis osalejad, eri kunstikoolide tiimid ning JazziMaali publik

Saadet näed siit.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Meedia, Network, Uudised | Kommenteeri

Elizabeth Goddard räägib IDEElaboratooriumis kogetust

Foto: Elisabeth Goddard

Foto: Elizabeth Goddard

Eksperimenta! IDEElaboratooriumi esineja Elizabeth Goddard jagab therapidian.org lehel oma muljeid konverentsil nähtust ja kuuldust. Loe uudist meie ingliskeelses veebis.

Elizabeth Goddard on Michiganis asuva kunstilaboratooriumi Urban Institute for Contemporary Arts (UICA) haridusdirektor.

Tutvu Elizabethi IDEElaboratooriumi ettekandega “A Community Wide Collaborative Approach to Teaching Contemporary Art”

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus, Meedia, Uudised | Kommenteeri

Canada Views kirjutab Eksperimenta! Kanada ekspositsioonist

www.canadaviews.ca

Uudisteportaal Canada Views tutvustab Eksperimenta! rahvusvahelisele triennaalile valitud Kanada kooliõpilaste töid. Rahvusliku ekspositsiooni ühe kuraatori, Dr. Joanna Blacki sõnul pakub Eksperimenta!-l osalemine õpilastele asendamatu kogemuse ja on stardiplatvormiks neile noortele, kes soovivad oma tulevikku kunstiga siduda.

Kanada ekspositsiooni valmimisega on seotud ühtekokku 52 õpilast, 10 kunstiõpetajat ning kolm professionaalset kunstnikku.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus, Network, Uudised | Kommenteeri

Selgusid IDEElaboratooriumi esinejad ja töötoad

Eksperimenta! kaasaegse kunsti ja hariduse lõimimise programmi IDEElaboratooriumi kaastööde konkursile laekus kunstivaldkondade teadlastelt ja praktikutelt kokku 40 lühikokkuvõtet, mille põhjal valiti välja 17 ettekannet 10st riigist: Eestist, Soomest, Hispaaniast, Sloveeniast, Kanadast, Iirimaalt, Islandilt, Brasiiliast, USA-st ja Venemaalt. Konkursi eesmärk oli leida inspireerivad ideid kaasaegse kunsti olemuse lahtimõtestamiseks ja praktilisi meetodeid õppeprotsessides kasutamiseks. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Kunstiharidus, Uudised | Kommenteeri

IDEElaboratoorium. Kaasaegsed lähenemised kunstihariduses

20. – 22. septembril toimus Riias projekti “IDEElaboratoorium: kuidas lõimida kaasaegset kunsti ja kunstiharidust esimene töökohtumine alapealkirjaga “Kaasaegsed lähenemised kunstihariduses”. Kohtumisel osalesid 20 õpetajat seitsmest projekti partnerkoolist Eestist, Lätist, Soomest ja Portugalist.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus | Kommenteeri

IDEElaboratooriumite kaastööde kutse

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! raames toimub 28. – 30. aprillil 2011. a kaasaegse kunsti ja hariduse lõimimise programm IDEElaboratooriumid. IDEElaboratooriumid koosnevad kahest paralleelprogrammist, mis osade sessioonide ajal ühinevad: programm kunstihariduse valdkonna spetsialistidele ja programm 14 – 19 aastastele koolinoortele. IDEElaboratooriumid toovad kokku kunstihariduse eksperdid, teadlased ning praktikud ja õpilased.

Ootame intrigeerivaid ja inspireerivaid ettekandeid / töötubasid, mis aitaksid paremini mõista kaasaegse kunsti olemust ja seda integreerida / tõlkida kunsti õppeprotsessi. Kuna me hindame kõrgelt interaktiivseid, auditooriumi kaasavaid ja põhjalikke esitlusi, oleme planeerinud ettekannete pikkuseks 45 – 60 minutit ja töötubadel 60 – 90 minutit.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri

Eksperimenta! raames käivitub projekt „IDEElaboratoorium: kuidas lõimida kaasaegset kunsti ja kunstiharidust?“

Augustis 2010 käivitub Eksperimenta! raames projekt „IDEElaboratoorium: kuidas lõimida kaasaegset kunsti ja kunstiharidust!“. Projektis osalevad 7 Eksperimenta! võrgustiku partnerkooli Eestist, Lätist, Soomest ja Portugalist: Sally Stuudio, Tartu Lastekunstikool, Janis Rozentali Riia Kunstigümnaasium, Vantaa Kunstikool, Sara Hildén-Akadeemia, Viriato Gümnaasium ja Alves Martini Gümnaasium. Projekti rahastab EACEA Comeniuse programm.

Projekti „IDEElaboratoorium“ eesmärgiks on luua avatud ja jätkusuutlik platvorm parimate praktikate vahetamiseks kunstihariduse vallas. Otsime vastuseid küsimustele, kuidas tuua kaasaegse kunsti kuumad teemad kunstiharidusse, milline peaks olema ajakohane kunstiõppekava ning millised on head meetodid kaasaegse kunsti õpetamiseks.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus | Kommenteeri

Kaasaegse kunsti grammatika

Moderna Museeti õppereisi töötoad laevas

Sally Stuudio täiendkoolituse "Postmodernismist modernismi ja tagasi" raamesse kuuluva Moderna Museeti õppereisi töötoad laevas. Fotod: Annely Köster

Sally Stuudios on algamas uus täiendkoolitus “Kaasaegse kunsti grammatika” (HTM 733). Kutsume osalema haridusjuhte, õpetajaid, aga ka kõiki teisi huvilisi. Kursus toimub kahe kahepäevase sessioonina 22.-23. oktoobril ja 19.-20. novembril. Koolituse maht: 1 AP ehk 40 tundi, sh. 30 t lähiõpet ja 10 t iseseisvat tööd. Kursus on osalejatele TASUTA. Koolitus toimub programmi “Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes 1.1.0603.08 – 0002″ raames.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Uncategorized | Kommenteeri

Comeniuse projekti ettevalmistav kohtumine

Cominuse kohtumine

Comeniuse ettevalmistav kohtumine. Foto: Paula Soares

14. – 16. septembril leidis Tallinnas, Sally Stuudios ja sihtasutuses Tallinn 2011, aset ettevalmistav kohtumine Comeniuse projektile “IDEElaboratoorium: kuidas lõimida kaasaegset kunsti ja kunstiharidust”. Kohtumisel osalesid 7 kooli Eestist, Lätist, Soomest ja Portugalist. Kohal olid esindajad järgmistest koolidest: Sally Stuudio, Tartu Lastekunstikool, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola, Sara Hildén akatemia, Vantaan Kuvataidekoulu, Escola Viriato, Escola Alves Martins.

Ettevalmistava kohtumise eesmärgiks oli panna alus projektile “IDEElaboratoorium: kuidas lõimida kaasaegset kunsti ja kunstiharidust”. Kohtumise tulemusena valmib projektitaotlus Comeniuse koolide koostööprojektide programmi.

Kolm kohtumise päeva olid tihedalt töised. Tutvuti üksteisega ning saadi ülevaade kunstiõpetusest partnerkoolides. Arutelude käigus pandi paika projekti ja partnerluse sihid ning IDEElaboratooriumi veebiplatvormi aluspõhimõtted. Seati paika kaheaastase projekti ajakava. Samuti tutvuti tulevase triennaali alaga.

Arutelu Sally Stuudio õpilaste näitusel

Arutelu Sally Stuudio õpilaste näitusel. Foto: Annely Köster

Kohtumine oli sisukas ja töörohke. See lõi aluse partnervõrgustiku sisuliseks koostööks Comeniuse projekti ja Eksperimenta! raames.

Täname kõiki osalejaid!

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Uncategorized | Kommenteeri