Log in | Register    EST | ENG

Eksperimenta! ülevaade saates Kultuurimeeter

YouTube Preview Image
Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri

Eksperimenta! 2014 teosed on avatud publikuhääletuseks

Video "Tõeline armastus" Lätist

Alates tänasest on avatud rahvusvahelise noorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! publikuhääletus. Videod töödest laekuvad Eksperimenta! FB lehele ning ootavad teie valikut.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri

Eksperimenta! otsis Riia keskmist inimest

Poisid kirjutamas uurimuse vastuseid. Foto: Jane Remm

4.–5. juunil tutvustasid Eksperimenta! esindajad Annely Köster ja Jane Remm läti noortele, kuidas viia läbi loomingulist sotsioloogilist uuringut. Riias toimunud töötoa teemaks oli „Keskmine inimene“, selle organiseeris kunstikeskus „Tris krasas“. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus | Kommenteeri

Partnerite kohtumine

Partnerid Kultuurikatlas ekspoalaga tutvumas. Foto: Annely Köster

26. – 28. septembrini toimus Tallinnas Eksperimenta! partnerite ja kuraatorite eelkohtumine.

Kohtumise päevakava oli mitmekesine. Partnerid andsid ülevaate oma plaanitavast lähenemisnurgast triennaali teemale “Kunst & teadus”; arutati piiriülese näituse teemaderingi ja teostust, tehnikapartner Euronics tutvustas tehnilise toe võimalusi, prof Tomaž Zupancici juhtimisel kontseptualiseeriti teadusprojekit. Samuti tutvuti Evelyn Sepa juhtimisel tulevase triennaalialaga Tallinna Kultuurikatlas ja pandi paika triennaali avanädala kuupäevad: 22. – 24. oktoober 2014, sh 23. – 24 IDEElaboratoorium.

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Uudised | Kommenteeri

Osalemiskutse E! 2014. Kunst & teadus

Eksperimenta! 2014 otsib koostööpartnereid! Open call 2014

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! (E!) on suurim Eestis toimuv rahvusvaheline noorte kaasaegse kunsti sündmus, mis pakub koolinoortele võimaluse näidata oma loomingut rahvusvahelisel triennaalil. Esimene Eksperimenta! näitus leidis aset Tallinna Lauluväljakul ja Maarjamäe lossis 27. aprill – 14. juuni 2011, olles üks Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi tähtsündmusi.

2014. aasta Eksperimenta! triennaal toimub oktoobris – novembris 2014, Tallinnas, Kultuurikatlas, teemal „Kunst & teadus“. Triennaali eesmärgiks on leida uusi meetodeid kunsti ja teaduse lõimimiseks, toetada piiriülest dialoogi kunsti, eri teadusvaldkonde ja kunstihariduse vahel. 2014. aasta triennaal koosneb kahest osast: osalevate riikide poolt kureeritud noorte kunstnike ekspositsioonid ning piiriülesed teemapõhised ekspositsioonid.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Uudised | 1 kommentaar

Kanada kuraatorid rääkisid E!-st WIA projecti seminaril

18. jaanuaril 2012 pidas WIA Projects (Kanada) seminari kuraatorsest koostööst, kus kuraaotrid ja kunstiõpetajad Miriam Cooley ja Joanna Black arutasid oma rolli Eksperimenta! Kanada näituse kuraatoritena.

Loe rohkem: http://wiaprojects.blogspot.com/2012/03/eksperimenta-moment.html

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri

Vaata saadet: MI JazziMaali töötoas

Noored kunstnikud jazzi maalimas

Noored kunstnikud jazzi maalimas

ETV muusikasaade MI külastas aprilli viimasel päeval Lauluväljakul Eksperimenta! ja Jazzkaare koostöös toimunud improvisatsioonilist JazziMaali töötuba.

Helikunstnikena astusid üles spioonidžässi ansambel Ocean’s 4 muusikud Siim Aimla, Heleriin Uib, Ara Yaralyan ja Reigo Ahven, maalijateks olid Eksperimenta! IDEElaboratooriumis osalejad, eri kunstikoolide tiimid ning JazziMaali publik

Saadet näed siit.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, IDEAlaboratory, Meedia, Uudised | Kommenteeri

Eksperimenta! publikupreemia pälvis Türgi autor

Dunya Aydos "Pedigree"

Dunya Aydos "Pedigree"

2011. aasta Eksperimenta! triennaali lõpetas publiku lemmiku väljakuulutamine, milleks osutus Türgi ekspositsiooni videotöö “Pedigree”. Facebookis toimunud hääletuse ja näitusel paiknenud hääletuskasti teel koguti triennaali publiku favoriidi väljaselgitamiseks kokku 830 häält, võidutöö kogus 202 häält.

Enam kui 400 teose hulgast parimaks valitud 14-aastase Dunya Aydosi töö käsitleb inimkonna ühist geneetilist ja kultuurilist päritolu. “Ruumis ei lähe midagi kaduma, muutub vaid asjade kuju. Geneetiline informatsioon, mis pärineb meie eelkäijatelt, läbib ühelt põlvkonnalt teisele edasi kandudes muutusi. Järgides ideed, et kõik inimolendid pärinevad evolutsiooniliselt ühisest eelkäijast ja on osa ühest tervikust, kuulume me kõik ühte suurde perekonda. Paljud eesti ja türgi keeles leiduvad sarnased sõnad on tõestus ja mälestus ühiselt elatud minevikust. Kasutades neid sõnu mõlemas keeles, kanname me tulevikku edasi uut elu ja kultuurilist ühtsust,” kirjeldab autor oma töö kontseptsioonis.

Vaata “Pedigree” videot YouTube’s: http://www.youtube.com/watch?v=xR220SQAqj8

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Meedia, Uudised | Kommenteeri

Kunstibuss Hop On Hop Off Art Eksperimenta! triennaalil

Joonmeedia. Autor: Siiri Taimla

Joonmeedia. Autor: Siiri Taimla

Kunsti ja disaini tulipunkte väisav kunstibuss Hop On Hop Off Art jõuab 14. mail Eksperimenta! näitusele. Laupäevasel joonistustuuril tutvutakse akadeemilise joonistuse kõrval ka kaasaegse joonmeediaga Siiri Taimla juhendamisel.

Kunstibussi joonistustuur on enamjaolt pigem praktiline kui teoreetiline – rõhk on isetegemisel ning erinevate töövahendite katsetamisel. Joonistamine on kunstniku üks põhilisemaid meetodeid, mille abil end väljendada ning krokiijoonistus on kunstnikele sama igapäevane tegevus, mis muusikutele heliredelite harjutamine, et oma professionaalset taset hoida ja arendada. Aktijoonistamise (poolakt) töötuba viib läbi kunstnik Tõnis Laanemaa.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus, Meedia, Uudised | Kommenteeri

“Noorte kriitikute luubi all” kutsub vaatama ja kommenteerima Eksperimenta! näitusetöid

www.luubiall.ee

www.luubiall.ee

Kultuurikajastamise foorum LUUBI ALL koostöös Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi Muusika osakonnaga kutsub kriitikakonkursi “Noorte kriitikute luubi all 2011″ osalejaid Eksperimenta! triennaalile – kogema ja analüüsima 13 riigi koolinoorte kaasaegset kunsti.

Noorte kriitikakonkursi ideeks on julgustada noori kirjutajaid jälgima, väärtustama ja tulevikulugejale talletama ümbritsevat kultuuri. Konkurss toimub sel aastal eesmärgiga haarata võimalikult laialt 2011. aasta kultuurisündmusi. Kriitikavõistlus pakub osalejatele hea võimaluse saada avaldatud professionaalses kultuuriperioodikas, jääda silma toimetajatele ning rajada väljavaateid tulevikuks.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus, Uudised | Kommenteeri

Canada Views kirjutab Eksperimenta! Kanada ekspositsioonist

www.canadaviews.ca

Uudisteportaal Canada Views tutvustab Eksperimenta! rahvusvahelisele triennaalile valitud Kanada kooliõpilaste töid. Rahvusliku ekspositsiooni ühe kuraatori, Dr. Joanna Blacki sõnul pakub Eksperimenta!-l osalemine õpilastele asendamatu kogemuse ja on stardiplatvormiks neile noortele, kes soovivad oma tulevikku kunstiga siduda.

Kanada ekspositsiooni valmimisega on seotud ühtekokku 52 õpilast, 10 kunstiõpetajat ning kolm professionaalset kunstnikku.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, IDEAlaboratory, Kunstiharidus, Uudised | Kommenteeri

Iirimaa ekspositsioon valitud

Teose autor: Nuala, Castlerea'st, Roscommon'ist Foroige Youth Project'st

Eksperimenta! Iirimaa partner Kid’s Own annab teada, et nende üleskutse Eksperimental! osalemiseks sai väga positiivse vastukaja. Taotlusi tuli nii üksikisikutelt, noortegruppidelt, organisatsioonidelt ja kohalikelt kunstiinstitutsioonidelt. Valitute seas olid projektid järgmistelt organisatsioonidelt: RAD Youth Project, Co. Roscommon; Foroige, Co. Roscommon; Kilkenny Arts Office; West Cork Arts Centre; and South Dublin Arts Office. Rohkem infot ja täpsemat valikut saab varsti näha Kid’s Own’i kodulehel: http://www.kidsown.ie/

Jane Remm
Eksperimenta! coordinator

Samuti postitatud rubriiki Uudised | Kommenteeri

Eksperimenta! koordinaator osaleb UNESCO 2. kunstihariduse maailmakonverentsil

25. – 28. maini Seoulis, Koreas toimuval UNESCO 2. kunstihariduse maailmakonverentsil esindab Eestit Koolinoorte Kaasaegse Kunsti Triennaali Eksperimenta! koordinaator Jane Remm.

Eksperimenta! koordinaatori osalemise eesmärgiks UNESCO konverentsil on tutvustada Koolinoorte Kaasaegse Kunsti Triennaali Eksperimentat! kui head rakendusväljundit UNESCO kunstihariduse raamdokumendi “Kunstihariduse teekaart” juhiste elluviimiseks; laiendada Eksperimenta! rahvusvahelist võrgustikku ja kutsuda kunstihariduse professionaale üle maailma osalema Eksperimental! ning Euroopa Kultuuripealinna üritustel Tallinnas aastal 2011.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri

Eesti võrgustiku kohtumine

Laupäeval, 5. detsembril toimub järjekordne Eksperimenta! eesti võrgustiku kohtumine. Kohtumisel arutatakse E! Eesti ekspositsiooni ja maakondlike eelvoorude korraldamist ja Eesti ekspositsiooni kuraatori valimist.

Eesti võrgustikus osaleb hetkel 11 liiget, kes esindavad kunsti- ja üldhariduskoole üle Eesti. Võrgustik on avatud ka uutele liikmetele. Kui Te soovite anda oma panuse kaasaegse kunsti ja kunstihariduse lähendamiseks ning aidata korraldada Eksperimentat! ja selle Eesti ekspositsiooni läbiviimist, võtke palun ühendust: [email protected]

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri