Log in | Register    EST | ENG

Eesti ekspo töötoad

Laupäeval, 22. märtsil ja pühapäeval, 23. märtsil toimusid Eksperimenta! Eesti ekspositsiooni III vooru pääsenutele töötoad. Töötoad lõimisid ökoloogiat ja kaasaegset kunst.

Laupäeval toimunud Tallinna töötoas juhendasid noori bioloog Tõnu Ploompuu ja kunstnik Flo Kasearu. Pühapäeval toimunud Tartu töötuba juhendasid bioloog Marek Sammul ja kunstnik Timo Toots. Tutvustati ja analüüsiti ideekavandeid. Edasi asuvad noored oma ideid edasi arendama ja teostama.

Lähem info:
Mari Kartau
Eesti ekspo kuraator
[email protected]

Postitatud rubriiki Estonian exposition | Kommenteeri

Eksperimenta! 2014 Eesti ekspositsiooni konkurss

Avatud üleskutse I voor

Eksperimenta!: Koolinoorte Kaasaegse Kunsti Triennaal Eksperimenta! on kunstisündmus 14 – 19 aastastele noortele. Esimene E! rahvusvaheline näitus toimus aastal 2011. Järgmisel aastal toimub näitus Tallinna Kultuurikatlas.

Osalejad: Praeguse seisuga osalevad rahvuslike ekspositsioonidega lisaks Eestile Soome, Läti, Venemaa, Saksamaa, Sloveenia, Portugal, Türgi, Kanada, Lõuna-Korea, Brasiilia, läbirääkimised käivad Iirimaa, Norra ja Prantsusmaaga.

Korraldaja: Sally Stuudio.

Teema: 2014. aasta üldteema on „Kunst ja teadus“, mille raames valib iga riigi kuraator teadusharu ja vaatenurga, mida käsitleda. Eesti ekspositsiooni täpsem teema on „Ühiskonna ökoloogia“.

Konkurss: Eestit esindavate noorte kunstnike leidmiseks korraldatakse kolmevooruline konkurss. Esimese vooru tööde esitamise tähtaeg on 25. veebruar 2014.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri

Eksperimenta! rändnäitus jõudis merele

Superstar, foto: Tallink

Superstar, foto: Tallink

Juunikuu jooksul on Eksperimenta! Eesti ekspositsiooni kavanditega võimalik tutvuda kõigil Tallinki kiirlaeva Superstar reisijail. Eksperimenta! koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist, mille üheks suurtoetajaks on Tallink.

Eksperimenta! Eesti eelvooru finaali jõudnud autorite tööde näitus asub Tallinna ja Helsingi vahel seilava Superstar kiirlaeva seitsmenda teki aatriumis. Igale kavandile on nii eesti kui inglise keeles lisatud autori kirjeldus oma töö kontseptsioonist.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Meedia, Uudised | Kommenteeri

Euronews: Noored kunstnikud säravad Eksperimenta! näitusel

Vaata Euronewsi videokajastust Eksperimenta! näituselt:

www.euronews.net

www.euronews.net

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Meedia, Uudised | Kommenteeri

Kati Saarits Koolielus: Läbi seinte kunsti poole

Kati Saarits

Kati Saarits

Kas olete kunagi mõelnud, missugune vaatepilt avaneks, kui suvalisel üheksakordsel paneelmajal esisein eemaldada? Ei ole? Aga Kati Saarits, Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi 12. klassi õpilane, on seda mõelnud ja ette kujutanud juba õige kaua. Nüüd saab kujutlusest taies – ruumiinstallatsioon näitusel Eksperimenta!

Kati Saarits ütleb, et seni pole ta ühelgi näitusel väljaspool kooli esinenud. Eksperimenta! (lühendatult E!) on tema esimene avalik esinemine, ja tema enda sõnul on see näitus ikka suur küll…

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus, Meedia, Uudised | Kommenteeri

E! autor Sirkka Johanna Siimso Sakalas: Värvirikas klaaslabürint läheb suurele näitusele

Sirkka Johanna Siimso oma näitusetöö maketiga. Foto: Elmo Riig / Sakala

Koolinoorte nüüdisaegse kunsti triennaalil «Eksperimenta!» ehk «E!», mis on «Tallinn 2011» programmi üks suurüritus, esitleb oma loomingut ka Viljandi maagümnaasiumi õpilane Sirkka Johanna Siimso.

Sirkka Johanna Siimso näitusetööks on ruumiinstallatsioon — labürint.

Meid ümbritsev maailm on tema meelest keeruline labürint, mis koosneb mitmest paralleelmaailmast. «Kuigi iga paralleel on eraldiseisev ja funktsioneerib teistest sõltumata, tuleb tervikliku maailma nägemiseks vaadata läbi kõikide paralleelide korraga. Iga paralleel sisaldab endas kindlat sorti põhimõtteid, inimesi, iseloome ja hoiakuid; nendevahelised otsused, suhted ja käigud aga saavad toimida ainult teiste paralleelide kaudu,» kirjeldas ta.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Meedia | Kommenteeri

Pärnus näeb Eksperimenta! Eesti tööde kavandeid

Näitus Port Arturis jääb avatuks 15. märtsini

Pärnu Port Artur 2 kaubanduskeskuse teisel korrusel on märtsi keskpaigani avatud Eksperimenta! Eesti ekspositsiooni tööde kavandite näitus “Kuidas ma siia sain?”.

Loe lähemalt Pärnu Postimehest

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Meedia | Kommenteeri

Yogita Sharma räägib Koolielus oma näitusetööst

Yogita Sharma

Yogita Sharma on läbi ja lõhki eesti koolitüdruk ning kõik oma 18 eluaastat Eestis elanud. Oma eksootilise nime päritolu peab ta üsna tihti selgitama – nimelt on Yogita sündinud Nepaalis. Kiusatus rääkida Nepaalist ja küsida saatuse kummaliste keerdkäikude kohta on suur, aga jääme jutuajamises siiski ühe teema, kunsti juurde. Sest Yogita Sharma osaleb koolinoorte kaasaegse kunsti triennaalil Eksperimenta! ja suure publiku ees eksponeerib ta oma tööd esimest korda.

Loe lähemalt Koolielust

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus, Meedia | Kommenteeri

Koolielu intervjueerib E! Eesti autoreid

Mihkel Kaarma

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! eel ja ajal tutvustab Koolielu portaal rahvusvahelises kunstiharidusprojektis osalevaid noori kunstnikke. Saage tuttavaks – Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi humanitaarklassi abituriendi Mihkel Kaarma näitusetöö teema on „Püha geomeetria“.

Loe lähemalt Koolielust

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta!, Kunstiharidus | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta! esitleb finaalvooru pääsenud autoreid

Eksperimenta! töötuba Pärnus. Foto: Mari Kartau

Kolmapäeval, 1. detsembril kell 17.00 avatakse Tallinnas Vabaduse platsi all, jalakäijate tunneli Eksperimentaalgaleriis näitus “Kuidas ma siia sain?”. Näituse avamisel kuulutatakse välja need autorid, kelle tööd kandideerivad 2011. aasta koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! Eesti ekspositsiooni.

Loe rohkem

Postitatud rubriiki Estonian exposition | Kommenteeri

Eesti noori kunstnikke huvitavad inimpsüühika ja eneseanalüüs

Tõnn Kukk A_you_pesu_plaan

Tõnu Kukk "A You Pesu", installatsioonikavand

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! kohalikku eelvooru esitati üle Eesti sadakond tööd, mis käsitlesid näituseteemat “Ruum” erinevates väljendusvormides. Populaarseimad teemad, mida Eesti 14-19-aastased noored ümbritseva ruumi lahtimõtestamisega seostasid, olid inimpsüühika ja eneseanalüüs ning inimese ja keskkonna vaheline suhe. Samuti olid kavandites esindatud käsitlused sotsiaalprobleemidest, kommunikatsioonist ja mütoloogiast.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri

Algab talendijaht noortele kaasaegse kunsti talentidele

plakatTäna algab 14-19aastaste noorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! (E!) Eesti talendijaht. Konkursi tugevaimad teosed osalevad 2011. aasta aprillis Lauluväljakul, rahvusvahelisel noorte kaasaegse kunsti triennaalil E!, mis on Tallinn2011 programmi üks suurüritustest.

E! korraldaja ja Sally Stuudio direktori Annely Kösteri sõnul on E! üleilmse koolinoorte kaasaegse kunsti näitusena ainulaadne ja esmakordne kogu maailmas. „Vajadus taolise sündmuse järele on olemas, sest kunstiharidus peaks ju ajaga kaasas käima. Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! pole pelgalt näitus. Sellega kaasneb mitmekesine programm, mille käigus luuakse otseliin kunsti ja hariduse vahel,” selgitas Köster E! ambitsioone.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Eksperimenta! | Kommenteeri