Log in | Register    EST | ENG

Eksperimenta! 2014 teavitab triennaaliala muutusest

Katariina kiriku sisevaade. Foto: Hopneri maja

Suvi tõi Eksperimenta! triennaaliala muutuse – Tallinna Kultuurikatel tühistas 2014. aasta lõpuni kogu produktsiooni oma hoones ja keskendub ehitustöödele, et kultuurikompleks avada aasta pärast.

Uus triennaaliala Tallinna ajaloolises linnasüdames pakub intrigeeriva kontrasti 14. sajandist pärineva keskkonna ja kaasaegse noortekunsti vahel, kuid nõuab ka kogu triennaali mõningast ümberkureerimist – tegemist saab olema ühtse suure näitusega, kus eri riikide ekspositsioonid osaliselt segunevad ning noorte autorite teosed eri riikidest astuvad omavahel dialoogi. Triennaal toimub kahes keskaegses hoones: täna kirikuna mittetegutsevas Katariina kirikus ja tüüpilise keskaegse kaupmehemajana hästisäilunud Hopneri maja dieles, dörnses ja hoovis. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Praktiline info | Kommenteerimine suletud

Eduko IDEElaboratoorium ootab osalejaid!

Refleksioon IDEElab 2011 esineja Alison Cronini ettekandele

24. – 25. oktoobril toimub Eksperimenta! 2014 raames konverents Eduko IDEElaboratoorium, mis uurib õpetamise ja hindamise kunsti loovainetes. Ettekanded ja töötoad toimuvad eesti-inglise keelse sünkroontõlkega ja toovad meieni kogemusi Kanadast Brasiiliani ja Portugalist Venemaani, kattes laia ala kaasaegse kunstihariduse teoreetilisematest küsimustest praktiliste töötubadeni. Uurime:

• kas ja kuidas saab kunsti õpetada?

• kuidas luua loomisruum, mis toetab vaba eneseväljendust, vastutuse võtmist ja õppimist?

• kas hindamine on loovainetes üldse vajalik? Mille alusel ja kuidas hinnata loovtöid?

• kuidas kunstis ja kunsti kaudu muuta maailma?

• kuidas ehitada silda kooli- ja aktuaalse kunstimaailma väärtus- ja hindamispraktikate vahel?

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki IDEElabori uudised, Uudiskiri | Kommenteeri

Kuidas sünnivad Eksperimenta! kunstiteosed?

Joonmeedia tiim (Siiri Taimla ja Tanel Rannala) hoiab Eksperimenta! ettevalmistustel silma peal. Kolmas videolugu heidab pilgu Eksperimenta! teoste sünniprotsessile.

YouTube Preview Image
Samuti postitatud rubriiki Videouudis | Kommenteeri

Kanada näitus: kaasaegsuse ja teaduse uuringud!

Logan Pasishnik

Kanada teeb aktiivseid ettevalmistusi osalemaks Eksperimenta! 2014 triennaalil. Olles osalenud ka 2011.a. näitusel, ootavad Kanada kuraatorid innuga näituse tegemist Tallinnas. Kolm kuraatorit: Peter Vietgen, Ann Donald ja Joanna Black, kes elavad vastavalt riigi ida-, lääne ja keskosas teevad koostööd õpetajatega üle Kanada. Arvestades, et riigi pindalaks on 9 984 670 km² ja seal elab üle 35 miljoni inimese, pole see sugugi väike näitaja. Kanada näitust korraldab rahvuslik kunstihariduse organisatsioon “The Canadian Society for Education through Art” (CSEA), mis esindab kunstiõpetajaid üle Kanada. CSEA on mittetulunduslik organisatsioon, mis on asutatud 1955.a. Quebecis ja mis on üle poole sajandi ühendanud kunstiõpetajaid, galerii- ja muuseumipedagooge ja teisi sarnaste huvide ja muredega inimesi.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Ekspositsioonide tutvustus, Uudiskiri | Kommenteeri

Venemaa näitus “Kunst ja semiootika”

Installation tooliga. Foto: Roksana Trofimova

Loova arengu ja humanitaarhariduse keskus “Na Vasiljevskom” kureerib Eksperimenta! Venemaa näitust teist korda. Mai lõpus võeti näitusega “Kunst & teadus. Kunst & semiootika” kokku teine Venemaa noorte kaasaegse kunsti triennaal.

Kunstiteoseid luues oleme leidnud, et kunstil on oma keel, mis järgib semiootika – märkide teaduse – reegleid. Teadus ja kultuur on märkide kontseptsioonist eraldamatu.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Ekspositsioonide tutvustus, Uudiskiri | Kommenteeri

Eduko esitleb IDEElaboratooriumi

Tiina Anspal

Eduko programm on mitme aasta jooksul toonud ühise laua taha Eesti kõrgkoolide õpetajakoolitajad ja haridusteadlased ning teinud suure sammu uute heade õpetajate koolitamiseks Eesti lastele.

Annely Köster uuris Eduko programmi juhi Tiina Anspali käest, kust saab alguse hea kool ja hea õpetaja. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Intervjuu | Kommenteeri

Kunstiaktsioon “Tea oma piire!”

Kunstiaktsioon "Tea oma piire!"

Janis Rozentals Riga Art kunstikeskkool viis 2010. aastal läbi suvesse, eriti jaanipäeva aega sobiva aktsiooni. Koostöös Maxima ja Riia liikluspolitseiga joonistati karikatuure, mis kujutasid alkoholi liigtarbimise tagajärgi. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki IDEElabori parimad praktikad | Kommenteerimine suletud

Toetajad

Samuti postitatud rubriiki Toetajad, Uudiskiri | Kommenteerimine suletud