Log in | Register    EST | ENG

Sir Ken Robinson: Loovuse revolutsioonist

Sir Ken Robinson

Eksperimenta! üheks peamiseks eesmärgiks on algatada jätkusuutlikke muudatusi kunstihariduses, püüeldes sellise haridussüsteemi poole, mis toetaks iga noore loomulike annete väljaarendamist. Otsides ja leides oma ambitsioonides mõttekaaslasi, viis Eksperimenta! Los Angeleses läbi eksklusiivse videointervjuu loovuse ja innovatsiooni eestkõneleja Sir Ken Robinsoniga. Alljärgnev on kokkuvõte videointervjuus räägitust.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Intervjuu, Uudiskiri, Uudiskirja Teemad | Kommenteerimine suletud

Sir Ken Robinsoni videopöördumine

YouTube Preview ImageLoovuse ja innovatisooni eestkõneleja Sir Ken Robinsoni pöördumine Eksperimenta! IDEElaboratooriumis 30. aprillil 2011.

Samuti postitatud rubriiki Uudiskiri, Videouudis | Kommenteerimine suletud

Joonkommentaarid triennaali ekspodest ja töödest

Kõigil Eksperimenta! külastajatel oli võimalus kommenteerida näitusetöid ja ekspositsioone läbi joonistuste. Siin on valik joonkommentaare näituselt.

Samuti postitatud rubriiki Ekspositsioonide tutvustus, Uudiskiri, Uudiskirja Teemad | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta! publikupreemia pälvis Türgi autor

Türgi ekspositsioon. Foto: Sten Jõemets/Nikon

Eksperimenta! 2011. aasta näituse lõpetas publiku lemmiku väljakuulutamine, milleks osutus Türgi ekspositsiooni videotöö “Pedigree”. Facebookis toimunud hääletuse ja näitusel paiknenud hääletuskasti teel koguti triennaali publiku favoriidi väljaselgitamiseks kokku 830 häält, võidutöö kogus 202 häält.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis, Uudiskirja Teemad | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta! tänab koostööpartnereid ja toetajaid

Eksperimenta! tänuloom. Foto: Juha Saari


2011. aasta Eksperimenta! triennaal ei saanuks toimuda ilma meie koostööpartnerite ja sponsoriteta. Täname siiralt kõiki, kelle toetuse, nõu, jõu ja kiire reageerimise abil sai edukalt pandud alus Eksperimenta! traditsioonile ning loodame üheskoos teiega jätkata järgmise, 2014. aasta triennaali ettevalmistamist ja elluviimist.
Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis, Uudiskirja Teemad | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta! jättis Tallinna Lauluväljakule püsiva jälje!

Oru väravate märkimine. Foto: Kerli Kehman

Kunstitööd on Lauluväljakul selleks korraks kokku pakitud, kuid… Eksperimenta! ei lahkunud Lauluväljakult jäädavalt, vaid jättis püsiva jälje kõigile Lauluväljaku väravatele.

Kas Sina tead, kus asub näiteks Lauluväljaku Tiigi värav? Või Oru värav? Kui jah, siis kindlasti mitte une pealt ja selleks, et oleks mugavam ja parem suurüritustel ja ka lihtsalt jalutades vajalikke kohti üles leida, meisterdasid Eksperimenta! vabatahtlikud igasse väravasse vastava nimega asfaltijoonised.

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis, Uudiskiri, Uudiskirja Teemad | Kommenteerimine suletud

Kuula Eksperimenta! Ööülikooli salvestust

Ööülikooli vestlusring. Foto: Kerli Kehman

Kas kunst on asi iseenesest või vahend millegi saavutamiseks? Milline on hea looming? Kuidas kunsti mõista ja kuidas seda õpetada? Milline on kunsti roll 21. sajandil? Kas loovus on õpitav? 10. mail Eksperimenta! näitusel toimunud Ööülikooli vestlusringis otsisid nendele küsimustele vastuseid Anneli Porri, Raoul Kurvitz ja Annely Köster.

Ööülikooli salvestust saad kuulata siit (kuulamiseks ava link uues aknas).

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis, Uudiskiri, Uudiskirja Teemad | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta! rändnäitus jõudis merele

Tallink Superstar. Foto: Tallink

Juunikuu jooksul on Eksperimenta! Eesti ekspositsiooni kavanditega võimalik tutvuda kõigil Tallinki kiirlaeva Superstar reisijail.

Eksperimenta! Eesti eelvooru finaali jõudnud autorite tööde näitus asub Tallinna ja Helsingi vahel seilava Superstar kiirlaeva seitsmenda teki aatriumis. Igale kavandile on nii eesti kui inglise keeles lisatud autori kirjeldus oma töö kontseptsioonist. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis, Uudiskiri, Uudiskirja Teemad | Kommenteerimine suletud

Ootame Sinu tagasisidet

Esimene Eksperimenta! on edukalt möödas ning üsna pea alustame ettevalmistustega järgmiseks, 2014. aasta triennaaliks. Selleks, et järgmine Eksperimenta! tuleks veelgi võimsam ja põnevam, palume Sul vastata kahele küsimusele:

1. Mis Eksperimenta! näituse juures meeldis?

2. Mis oleks võinud olla teisiti?

Sinu vastuseid ja soovitusi ootame 8. juuliks 2011 aadressile [email protected]

Samuti postitatud rubriiki Praktiline info, Uudiskiri, Uudiskirja Teemad | Kommenteerimine suletud

E! kataloogi tellimine

E! kataloog

Eksperimenta! triennaali kataloogi on kõigil soovijail võimalik posti teel endale tellida. Kataloogi hind on €6, millele lisandub postikulu olenevalt tellija asukoha(riigi)st.

Postikulu arvutamine:

Maksikirja (kataloogi kaal ~390 g) nii Eestisse kui välisriikidesse saatmise hinnakiri asub http://www.post.ee/failid/UPT_kiri_EUR_2011.pdf

Tellimiseks saada oma nimi ja aadress meilile [email protected], koostame Sulle arve ning peale arve tasumist saadame kataloogi soovitud aadressile.

Samuti postitatud rubriiki Praktiline info, Uudiskiri, Uudiskirja Teemad | Kommenteeri