Log in | Register    EST | ENG

Krista Tramberg: Inspiratsioon ja improvisatsioon kevadisel Jazzkaarel

Krista Tramberg. Foto: Merli Antsmaa

20.- 30. aprillini vallutab linna ja maa taas kevadine suurim jazzipidu Jazzkaar 2011, kus sel aastal löövad kaasa ka Eksperimenta! noored kunstnikud. Rääkisime Jazzkaare projektijuhi Krista Trambergiga peagi kätte jõudva jazzikevade tähtsündmustest ja põnevatest ettevõtmistest.

Kuidas iseloomustaksid kultuuripealinna-aasta Jazzkaare kevadist programmi? Milliseid põnevaid esinejaid ja üritusi aprilli viimase 11 päeva jooksul Eesti publikuni toote?

Tänu Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 aastale on ka Jazzkaare festivali kava väga vaheldusrikas ning värvikas tuues Eestisse mitmeid maailma tippmuusikuid sealhulgas ka USAst pärit erakordse vokaal tähe Bobby McFerrini. McFerrini kõrval kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 kavasse ka omanäoline Punkt festival, mis alustab meie 11-päevalist jazzipidu, üks maailma hinnatumaid saksofoniste David Liebman, kes annab üle ka Jazziauhinnad, noortest jazzitalentidest koosnev European Jazz Orchestra, kelle Eestis toimuvat kontserti kantakse üle ka paljudes raadiojaamades üle Euroopa, ning Linnaruumiprojekt, mis süstib jazzi ja improvisatsiooni Tallinna tänavatele. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Intervjuu | Kommenteeri

Näitusetööde valmimine. Patricia Gomes

„Ajasõit“

Videolõik kirjeldab minu aega ja ruumi käsitleva näitusetöö erinevaid etappe: tüdruk sõidab jalgrattaga metsa, sooviga põgeneda aja eest. Kogedes puhast rõõmu ümbritsevast loodusest, jääb ta seisma, hingab sügavalt sisse ning vaatab nostalgiliselt tagasi oma minevikule. Seejärel jätkab tüdruk sõitu. Ta tahaks liikuda üha edasi ja edasi, jätta aeg selja taha, nii et ajal ei oleks aega unistada. Nii ta sõidab – valmis uuteks avastusteks oma universumis, kus kõik on võimalik.

Patricia Gomes, 17-aastane, Portugal

YouTube Preview Image

Samuti postitatud rubriiki Videouudis | Kommenteeri

Näitusetööde valmimine. Ana Figueira

„Inimesed, ruum ja aeg”

Projekti teema – “Aeg ja ruum” – viis mu mõtted kohe perekonna erinevate põlvkondade peale. Minu näitusetöö koosneb fotode seeriast, mis esitleb mind ja minu vanaema möödunud aegade olustikus ning tänapäeva keskkonnas. Fotode töötlemisel on kasutatud spetsiaalset tarkvara.

Ana Figueira, 18-aastane, Portugal

YouTube Preview Image

Samuti postitatud rubriiki Videouudis | Kommenteeri

Türgi ekspositsioon

Arda Koray. Meie tegelik identiteet

Türgi Eksperimenta! tööde ettevalmistamine algas 2010. aasta juunikuus. Rahvusliku ekspositsiooni kontseptsiooni töötas välja kunstikool D-Atelier, kes kuulutas välja üleriigilise konkursi. Infotundides tutvustasime noortele Eksperimenta! kontseptsiooni, Euroopa kultuuripealinna tegevusi ja filosoofiat, konkursi tingimusi ja ootusi ning Türgi ja Eesti kultuuri- ja kunstivahetuse tähtsust.

Kaasasime projekti noori, kelles avaldus potentsiaal kunstimaailma mõjutada. Interneti vahendusel toimusid noorte mõttevahetused ning kaasates oma sõpru ja eakaaslasi, genereerisid noored kunstnikud etteantud teemal üheskoos ideid ja näidistöid. Eesmärk oli saavutada võimalikult suur sünergia ja samal ajal pakkuda noortele võimalust mõista ja püstitada küsimusi kaasaegse kunsti kohta.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Ekspositsioonide tutvustus | Kommenteeri

Soome ekspositsioon

Jyväskylän kaupungin kuvataidekoulu. Grenouilles

Eksperimenta!-l osalemine on üks osa laiemast kaasaegse kunstiõpetuse edendamise projektist Soomes, mis keskendub kunstiharidusele ning kaasab üle 4000 õpilase 12 kunstikoolist. Valitud kunstikoolid alustasid kaasaegse kunsti õpetamisega erinevates töötubades 2010. aasta sügisel. Kõik õpilased vanuses 14-19 aastat (kokku 1971 õpilast) võisid Eksperimenta! Soome eelvoorus osaleda.

Kaasaegse kunstihariduse projekti juhi ja Eksperimenta! Soome ekspositsiooni kuraatorina olen külastanud kõiki osalevaid koole ning jälginud sealseid töötubasid, nende sisu ja tulemusi. Koos õpetajate ja juhendavate kunstnikega valisime ühiste arutluste käigus välja need töötoad, mis annaksid Eksperimenta! näituse jaoks kõige sobivamad tulemused. Valikusse jäid 16 töötuba, kuhu pääsesid kavandite alusel noored kunstnikud, kelle töid on tänaseks ideede arenedes lastud vabas vormis edasi areneda.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Ekspositsioonide tutvustus | Kommenteeri

Tule Eksperimenta! vabatahtlikuks ja võida Veneetsia biennaali külastus!

Eksperimenta! vabatahtlike koordinaator Triinu Soikmets. Foto: Liina Viru

Kui soovid osa saada rahvusvahelise kunstisündmuse korraldamisest, piiluda triennaali telgitagustesse, luua uusi kontakte ning maitsta tehtud töö vilju, siis tule Eksperimenta! vabatahtlikuks!

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteeri

IDEElaboratoorium 2011

Esitlevad:

2011. a IDEElaboratoorium uurib kaasaegse kunsti ja kunstihariduse lõimimise võimalikkust kolmest erinevast vaatenurgast kolmel päeval nii loengute kui praktiliste töötubade vormis. Põnevaid esinejaid on tosinast riigist.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteeri

Eksperimenta! ja Tiigrihüppe SA plakatikonkurss

Foto: Tanel Rannala

Eksperimenta! ja Tiigrihüppe SA kuulutavad välja plakatikonkursi põhikooli 3. astme ja gümnaasiumi noortele!

KUI TAHAKSID…

– olla osaline Eksperimenta! näituse loomisel ja tutvustamisel

– näidata oma loovust ning luua julge ja inimesi kõnetav plakat

– võtta osa Eksperimenta! triennaali avamispeost kultuuripealinnas Tallinnas

– koguda inspiratsiooni eri riikide noorte loomingust

…SIIS OSALE EKSPERIMENTA! PLAKATIKONKURSIL! Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteeri

Eesti tööde kavandite näitus jõudis Pärnusse

E! Eesti näituse tööd Port Arturis. Foto: Kerli Kehman

Pärnus Port Artur 2 teisel korrusel on kuni märtsi keskpaigani avatud Eksperimenta! Eesti ekspositsiooni tööde kavandite näitus “Kuidas ma siia sain?”. Näitusel saab tutvuda Eksperimenta! üle-eestilise Talendijahi tulemustega ehk kolme eelvooru käigus enam kui sajakonna töö hulgast välja valitud parimate noorte kunstnike projektidega näituseteemal “Ruum”. Seda, millised tööd jõuavad lõppnäitusele esindama Eesti noorte kaasaegset kunsti, saab näha aprilli lõpus Tallinnas avataval triennaalil.

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteeri

Transport

Estonian Air on Tallinn 2011 ametlik lennupartner. Foto: SA Tallinn 2011

Kui soovid kutsuda välissõpru Eksperimenta!-le, leiad informatsiooni transpordivõimaluste kohta inglisekeelsest uudisest: http://www.eksperimenta.net/post/3308/

Samuti postitatud rubriiki Praktiline info | Kommenteeri