Log in | Register    EST | ENG

Esimene Eksperimenta!: võimas kogemus!

Estevao Haeser. Foto: Marina Mayumi

Selle kuu intervjuu-uudises esitame Eksperimenta! rahvusvahelise žürii liikme Estêvão da Fontoura Haeser’i muljeid triennaali avanädalal nähtust ja kogetust:

“Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! on ambitsioonikas projekt – korraldada profitasemel kunstinäitus, kus professionaalsed kuraatorid töötavad koos kooliõpilastega ja esitlevad nende töid, on tundlik ja hullumeelne ettevõtmine! Õnnitlused Sally Stuudio tüdrukutele, nad tegid ära hämmastava töö. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Intervjuu | Kommenteeri

Eksperimenta! JazziMaal

30. aprillil kohtusid Eksperimenta! JazziMaalil heli- ja kujutav kunst. Inspiratsiooni silmale ja kõrvale saad siit:

Samuti postitatud rubriiki Videouudis | Kommenteeri

Eksperimenta! auhinnatud ekspositsioonid ja autorid

Stop motion animation. Iirimaa.

Eksperimenta! avatseremoonial kuulutas rahvusvaheline žürii välja kolme kategooria võitjad ning tunnustas erimainimisega lisaks üht andekat noort kunstnikku.

Eksperimenta! žürii esimehe Sirje Helme sõnul otsis ja hindas neljaliikmeline žürii töödes seda, mis on omane just Eksperimenta! osalejate vanusegrupi, 14-19aastaste loomingule. „Eksperimenta! autorite näol on tegemist väga erilise vanuserühmaga, kes on lapsepõlve ja täiskasvanuks saamise piiril. See on väga keeruline iga, kus tuleb hakkama saada iseenda ja sellele vanusele iseloomuliku maailmavaluga. Triennaalil osalejate töödes peegelduv küpsus on hämmastav ja kindlasti on nende hulgas tulevasi arvestatavaid kunstnikke,“ sõnas Sirje Helme.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Ekspositsioonide tutvustus | Kommenteerimine suletud

Ülevaade IDEElaboratooriumi ettekannetest ja töötubadest koos Joonmeedia dokumentatsiooniga

Sir Ken Robinson. Joonistus: Siiri Taimla / Joonmeedia

Kaasaegse kunsti ja hariduse lõimimise programm IDEElaboratoorium toimus esmakordselt Eksperimenta! raames 28. – 30. aprillil 2011. a.

IDEElaboratooriumi kavas olid õpetajatele suunatud ettekanded, töötoad ja esinemised, kus osalesid nii õpetajad kui õpilased. IDEElaboratoorium tõi kokku kunstihariduse eksperdid, teadlased ning praktikud ja õpilased 15 riigist üle kogu maailma. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteerimine suletud

Comeniuse töötuba viis kunsti linnaruumi

Väiksed skulptuurid vanalinnas

Eksperimenta! avanädalal, 26. – 30. aprillini toimus projekti “IDEElaboratooriumid: kuidas lõimida kaasaegset kunsti ja kunstiharidust” teine töötuba, milles osalesid Comeniuse projekti partnerkoolidest Eestist, Lätist, Soomest ja Portugalist.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteerimine suletud

Käimas on Eksperimenta! publiku lemmiku hääletus

Hääletuskast. Foto: Kerli Kehman

Kõigil Eksperimenta! külastajatel on võimalus osaleda publiku preemia väljaselgitamisel ja toetada oma lemmikteost ja autorit. Selleks on kaks võimalust:

1) kirjuta Sind enim kõnetanud töö ja noore kunstniku nimi paberile ja postita see Lauluväljaku 1. korrusel asuvasse suurde musta hääletuskasti

2) mine Eksperimenta! Facebooki lehele www.facebook.com/Eksperimenta ja leia seinale laetud noorte autorite poolt loodud videoklippide seast oma lemmik, poolthääle andmiseks vajuta “Like” nupule. Klipid tutvustavad näitusetöid, riikide eksposid või tööde valmimise protsessi.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteeri

Muljeid jagavad Eksperimenta! vabatahtlikud

Eksperimenta! vabatahtlikud Ülle ja Elisabeth. Foto: Jane Remm


Nii Eksperimenta! näituse sünni kui elushoidmise juures on suure ja tänuväärse panuse andnud ka mitukümmend vabatahtlikku, kes on koos kuraatoritega ekspositsioone üles pannud, aidanud läbi viia pressi vastuvõttu ja töötubasid, valvanud näitust ning seda külastajatele tutvustanud. Vabatahtlike kaasamine ürituste korraldamise juures on üha populaarsem ja päevakajalisem – seda eriti käesoleval aastal, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn ning tiheda programmi läbiviimine ilma tulihingeliste ja kiirelt reageerivate abilisteta oleks mõeldamatu.
Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta! kutsub koolieksursioone kevadisse Tallinnasse!

Joonmeedia sein. Foto: Kerli Kehman

Eksperimenta! kutsub kõiki õpetajaid ja õpilasi üle Eesti lõpetama kooliaastat põneva ja meeleoluka ekskursiooniga Eksperimenta! näitusele ja kevadisse kultuuripealinna Tallinna.

Mida näitusel teha saab?

Eksperimenta!-l saab näha ja kogeda 13 riigist pärit ligi 900 noore autori tõlgendusi triennaali teemal “Ruum”. Näitusesaalides on videoinstallatsioonid, fototööd, maalid, joonistused ja skulptuurid, ruumiinstallatsioonid ja väliobjektid, mida külastajad saavad tajuda kõigi meeltega – nuusutada, katsuda, minna kunstitöö sisse, kuulata, vaadata.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta! avanädal pildis

Avanädala sündmused pildis.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteerimine suletud

Kuidas tulla Eksperimenta! näitustele?

Tallinna Lauluväljak

Eksperimenta! Tallinna Lauluväljakul:

Aadress: Narva mnt 95

Avatud: T-P 11:00 – 19:00

Sissepääs: TASUTA

Ekspod: Island, Venemaa, Saksamaa, Eesti, Iirimaa, Läti, Sloveenia, Soome, Türgi, Leedu, Portugal.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Praktiline info | Kommenteeri