Log in | Register    EST | ENG

James Elkins – kunstiteadlane, kes kirjutab raamatuid internetis

Prof. James Elkins. Foto: School of the Art Institute of Chicago. http://www.saic.edu/profiles/faculty/jameselkins/

Eksperimenta! konverentsi Eduko IDEElaboratooriumi peaesineja on professor James Elkins, kes on nii autori kui ka koostajana avaldanud erakordselt palju raamatuid, milles esitatakse inspireerivaid küsimusi nii kunstiajaloo kui ka kunstihariduse ja meid ümbritseva visuaalse maailma kohta laiemalt.

Prof. Elkins on Chicago Kunstiinstituudi kunstiajaloo, -teooria ja -kriitika õppejõud. Ta tutvustab kodulehel oma käimasolevaid uurimissuundi nii: “Ma eksperimenteerin kirjutamisega internetis. Täiendan tekste reaalajas ning teil kõigil on võimalus panustada ükskõik millisesse teksti”

Annely Köster uuris kunstiajaloolaselt Heie Treierilt lähemalt, kellega on tegemist.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki IDEElabori uudised | Kommenteerimine suletud

Miks kunsti ei saa õpetada?

Joonmeedia tiim (Siiri Taimla ja Tanel Rannala) hoiab Eksperimenta! ettevalmistustel silma peal. Teine lugu toob valgusvihku Eduko IDEElaboratooriumi peaesineja prof. James Elkinsi ja küsib, miks ei saa kunsti õpetada.

YouTube Preview Image
Samuti postitatud rubriiki Videouudis | Kommenteerimine suletud

Meeldetuletus: Eduko IDEElaboratoorium. Kutse kaastööle

Refleksioon IDEElab 2011 peaesineja Sir Ken Robinsoni ettekandele. Joonmeedia.

Eksperimenta! raames toimub 24.–25. oktoobril 2014. a kaasaegse kunsti ja hariduse lõimimise IDEElaboratoorium, mis toob kokku hariduseksperdid, õpetajad, teadlased, kunstnikud ja õpilased. Ootame intrigeerivaid ja inspireerivaid ettekandeid ja töötubasid, mis aitaksid paremini mõista kaasaegse kunsti olemust ja seda integreerida loovainete õppeprotsessi. Ettekannete pikkus on 45 minutit, töötubade pikkus 60 minutit. Tegevõpetajatele oleme reserveerinud mõlemal päeval välkettekannete sessiooni parimate praktikate tutvustamiseks. Välkettekande pikkus on kuni 20 minutit.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki IDEElabori uudised | Kommenteerimine suletud

Urmas Arula: Tahame hoida kätt noortekunsti pulsil

Urmas Arula. Foto: http://www.sandman.ee/est/kontakt

Eksperimenta! tehnikapartner on üle Euroopa tuntud kodutehnika müüja Euronics, kes soovib aidata kaasa noortekunsti arengule ja juhtida meie tähelepanu sellele, et kodust TV-ekraani võib kasutada muukski, kui vaid uudiste ja seiklusfilmide vaatamiseks – näiteks ühendada arvutiga ja luua ise animatsioone või esitleda reprorida just valminud fotodest. E! uudiskirja küsimustele vastab Euronicsi turundusdirektor Urmas Arula. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Toetajate tutvustus | Kommenteerimine suletud

Läti näitus toob Eksperimentale! füüsika saladused

Eksperimendid kuivjääga. Foto: Karlis Kravis

Läti osaleb Eksperimental! teist korda. Seekordsele näitusele eelneb põhjalik ettevalmistusperiood, et aidata noortel leida häid ideid kunsti ja teaduse lõimimisel. Läti noored kunstnikud said põneva sissevaate füüsikaeksperimentidesse, mida ka oma töödes kasutada ja edasi arendada. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Ekspositsioonide tutvustus | Kommenteerimine suletud

Soome näitus kutsub koos avaliku ruumi kunsti tegema

Vantaa laste ja noorte kunstikool. Projekt Kunst & teadus. Foto: Tuire Leppälä

Eksperimenta! 2014 Soome näituse peamine hariduslik eesmärk on õpilasekeskne kunstiharidus. Kunstiprojektide loomisprotsess jäädvustatakse ja dokumentatsiooni esitletakse triennaalil. Protsessi nähtavaks tegemine muudab ka kunstiharidusteaduse enam nähtavaks.

Soome näitus koosneb kolmest osast. Lõuenditele prinditud fotodel esitletakse kaasaegse kunstihariduse projekti Kunstinavigaator 2. Ühisprojekt hõlmab ühtteist kunstikooli üle Soome. Lisaks näitavad Hämeenlinna ja Vantaa laste ja noorte kunstikoolid töid, mis said inspiratsiooni näituse teemast „Kunst ja teadus“. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Ekspositsioonide tutvustus | Kommenteerimine suletud

Loodus- ja linnaobjektide kogu

Foto; Riikka Ajanki

Meie seas on paljusid, keda valdab kogumiskirg. Sarah-Hilden Akadeemia (Tampere, Soome) kollektsioneerimisega seotud ülesanne pakub uue, kunstilise viisi, kuidas ümbritsevat keskkonda uurida. Ülesanne suunab koguma asju linnast ja loodusest ning neid kõrvutama, kirjeldama ning kogumise asjaolusid dokumenteerima. Selline lähenemine on ehe näide, kuidas kunstnikud töötavad sarnaselt teadlastele. Mida uut saad teada loodus- ja linnakeskkonna kohta? Loe rohkem, kuidas ülesannet läbi viia siit (inglise keeles).

Samuti postitatud rubriiki IDEElabori parimad praktikad | Kommenteerimine suletud

Toetajad

Samuti postitatud rubriiki Toetajad | Kommenteerimine suletud