Log in | Register    EST | ENG

Annely Köster: Lõppsõna asemel

Gracie ja Annely Köster. Foto: Alver Linnamägi

Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! 2014 ühendas teaduse objektiivsuse ja kunsti subjektiivsuse. Soovisime anda noortele võimaluse rääkida sellest, mis on neile oluline: (il)legaalsetest narkootikumidest, võõrandumisest, (enese)tsensuurist, meedia mõjudest, jätkusuutlikust arengust, ökoloogiast, semiootikast, esmamulje loomisest loodus- ja enesevaatlusteni. Rääkida universaalses, metafoorses, visuaalses keeles. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta! ja selle eestvedaja Annely Köster pälvis kultuuriauhinna Aasta Kultuuritegu

Eksperimenta! ja selle eestvedaja Annely Köster pälvis kultuuriauhinna Aasta Kultuuritegu, mis kuulutati välja 21. novembril Haapsalus. Esmakordselt välja antud auhinna asutasid Eesti Kultuuri Koda ja Kultuuriministeerium ning selle tunnustuse pälvib tegu, mis hoiab ja tugevdab Eesti kultuuri sisemist jõudu, kõnetab ühiskonda ning ühendab innovaatiliselt ja terviklikult erinevaid kunsti-, kultuuri- ja muid eluvaldkondi.

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteerimine suletud

Ei ole mingit põhjust, miks Eksperimenta! ei võiks kasvada maailma juhtivate kunstisündmuste mõõtu sündmuseks! James Elkins

Professor James Elkins andis tagasisidet Eksperimenta! kunstiteostele. Ta kommenteerib: “Eksperimenta oli väga põnev. Arvestades, et kunst liigub traditsioonilistest väljendusvahenditest nagu maal digitaalse video, performance’i ja digitaalse fotograafia suunas, on väga mõistlik ehitada sild keskkooli ja kõrgema kunstihariduse vahele. Iga kunstnik ei pea valdama traditsioonilisi tehnikaid selleks, et ennast väljendada, eriti nüüd, kui Garage Band, Final Cut, Photoshop ja paljud teised tööriistad on laialt kättesaadavad. Ei ole mingit põhjust, miks Eksperimenta! ei võiks kasvada maailma juhtivate kunstisündmuste mõõtu sündmuseks!”

Videokommentaar Läti näitusele.

YouTube Preview Image

Vaata kõiki videosid
http://www.youtube.com/playlist?list=PLMbULzRgnUipEp0I94eIDIWfkRCDlzPD7

Samuti postitatud rubriiki Videouudis | Kommenteerimine suletud

Partnerite muljed Eksperimenta! triennaalist

Dunya Aydos (Türgi). Kestvad jäljed. Foto: Alver Linnamägi

Oleme kokku kogunud partnerite esimesed muljed ja tähelepanekud Eksperimenta! 2014 triennaalist. Loe ja lisa ka enda tähelepanekud kommentaaride väljale!


Soomes on laste ja noorte kunstikoolide õpetajad pidanud kaasaegse kunsti kontseptsiooni raames töötamist miskipärast vaevanõudvaks. Seetõttu valmistas Eksperimenta! 2014 mulle tõelise üllatuse teostes kasutatud töövõtete, teemade ja meetodite mitmekesisusega. Esimene sõna, mis kogu näitust iseloomustades pähe turgatab, on tõepoolest “kaasaegne”. Mul tekkis tunne, et väljaspool Soomet tehakse mõningaid asju hoopis teisiti, märksa kaasaegsemal viisil. Ma tundsin sõna otseses mõttes, et nad (noored kunstnikud) mõtlevad väljaspool tavapäraseid raame. E! näitusel üleval olnud tööd teevad meile selgeks, et kaasaegses kunstis puuduvad igasugused reeglid, võimalused on piiramatud. Aega ei raisata selle näitamisele, kuidas kaasaegne kunst välja näeb, pigem näidatakse meile seda, kuidas näeb välja maailm, milles me elame.

Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteeri

Videointervjuu Eksperimenta! direktori Annely Kösteriga

Joonmeedia tiim (Siiri Taimla ja Tanel Rannala) hoiab Eksperimental! silma peal. Joonmeedia viimases videoloos räägib Eksperimenta! direktor Annely Köster triennaali eesmärkidest.

YouTube Preview Image
Samuti postitatud rubriiki Videouudis | Kommenteerimine suletud

Eksperimenta! žürii tunnustas tulevasi kunstitähti

Eva Smrekar (Sloveenia). Poetry is the rhythmical creation of beauty in words (Edgar Allan Poe). Foto: Alver Linnamägi

Rahvusvahelise koolinoorte kaasaegse kunsti triennaali Eksperimenta! 2014 žürii andis tulevikutähe auhinnad Saksa, Eesti ja Türgi kunstnikele, parima kuraatoritöö ja Cansoni noore Euroopa kunstniku preemia läksid Lätisse.

Rahvusvaheline žürii koosseisus Maarin Ektermann (kunstiteadlane, Kumu hariduskeskuse juhataja), Dr. Peter Vietgen (kunstihariduse professor Brock’i ülikoolis Kanadas), Dr. Tomaz Zupancic (kunstihariduse professor Maribori ülikoolis Sloveenias) ja Vano Allsalu (Eesti Kunstnike Liidu president, Eesti Kunstiakadeemia maali dotsent) otsustas ühe tulevikutalendi asemel välja anda kolm preemiat, kuna väga heade tööde hulk tegi valiku keeruliseks. Loe rohkem

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteerimine suletud

Fotoülevaade Eksperimenta! triennaalist

Samuti postitatud rubriiki Päevakajaline uudis | Kommenteerimine suletud

Eriotstarbelised jalanõud

Eriotstarbelised kingad. Foto: Epp Pilv


Tartu Lastekunstikooli parim praktika õpetab, kuidas teha loovaid jalanõusid. Loe rohkem: http://www.eksperimenta.net/post/5731/

Samuti postitatud rubriiki IDEElabori parimad praktikad | Kommenteerimine suletud

Toetajad ja partnerid

Samuti postitatud rubriiki Toetajad | Kommenteerimine suletud