E!

Eksperimenta! (edaspidi E!) on noorte kunstifestival, mille eesmärk on reaalsete muutuste saavutamine kunstihariduses. Soovime kaasaegse kunsti ja hariduse lõimimise kaudu soodustada kriitilist ja loomingulist mõtlemist ühiskonnas. Projekt toob kokku noored kümnest riigist, et vahetada ideid ja saada rahvusvahelise kunstiürituse kogemus. 2017. aasta E! põhiteema on „Kunst ja majandus“, mille raames analüüsitakse kaasaegse kunsti vahendite abil maailmamajanduse praegust olukorda. Projekti tulemus on Tallinnas toimuv triennaalinäitus.

Mis? Majandusteemaline noortekunst

Kes? 14–21-aastased autorid 10 riigist

Kus? Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis, Linnagaleriis, Eesti Kunstiakadeemia galeriis, Fotomuuseumis ja Sokos Hotels Tallinna Konverentsikeskuses

Soovime vabastada noorte potentsiaali, sest just nende otsused rajavad tulevikku. E! aitab muuta noorte kunstnike ideed nähtavaks ja pakub neile võimalust omandada uusi kogemusi, töötades rahvusvahelises kontekstis ja koostöös. E! sihtgrupp on ainulaadne: enamik rahvusvaheliste kunstiürituste korraldajaid jätab 14–21-aastased tähelepanuta. Eksperimenta! täidab selle tühimiku ja annab noortele võimaluse kogeda loomeprotsessi idee arendusest ja eksperimenteerimisest teoste näitamiseni ja tagasiside saamiseni rahvusvahelisel areenil toetades nii professionaalse kunsti loomulikku järelkasvu.

Soovime ehitada sildu kaasaegse kunsti, igapäevaelu ja hariduse vahel, lõimides kunstipraktikasse noorte jaoks olulised teemad (näiteks kestlikkuse). Kunsti ja majanduse suhe on intrigeeriv: ühest küljest põhinevad mõlemad sotsiaalpsühholoogial, teisest küljest aga valitseb nende vahel armastuse ja vihkamise, trotsi ja võistlemise suhe. Seekordne Eksperimenta! loob võimaluse ja konteksti nende keerukate teemade üle arutlemiseks.

E! idee ühe minutiga: