Log in | Register    EST | ENG

Triennaal

Eesti ekspositsioonis 2011. Foto: Sten Jõemets

Eksperimenta! on suurim Eestis toimuv rahvusvaheline noorte kaasaegse kunsti sündmus, mis pakub koolinoortele võimaluse näidata oma loomingut rahvusvahelisel triennaalil. Eksperimenta! peamiseks eesmärgiks on lähendada kaasaegset kunsti ja kunstiharidust ning algatada jätkusuutlikke muudatusi kunstihariduses.

Eksperimenta! koostisosadeks on:
1) regulaarselt igal kolmandal aastal toimuv näitus (triennaal);
2) kogemustevahetusprogramm IDEElaboratoorium;
3) pidevalt toimiv kunstikoolide ja -keskuste rahvusvaheline võrgustik.

2011
Esimene Eksperimenta! näitus leidis aset Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames Tallinna Lauluväljakul ja Maarjamäe lossis 27. aprill – 14. juuni 2011 ning esitles 13 riigi autorite kaasaegset kunsti teemal „Ruum“. Triennaalil eksponeeriti enam kui 400 kunstitööd 14-19-aastastelt autoritelt Eestist, Soomest, Venemaalt, Lätist, Leedust, Saksamaalt, Sloveeniast, Portugalist, Iirimaalt, Islandilt, Türgist, Kanadast ja Lõuna-Koreast.

2014
Teine Eksperimenta! toimub teemal “Kunst & teadus” 23.oktoober – 23. november Tallinnas Katariina kirikus ja Hopneri majas. 2014. a. Eksperimental! osalevad 14 – 19 aastased koolinoored kümnest riigist: Eesti, Läti, Soome, Venemaa, Saksamaa, Sloveenia, Portugal, Türgi, Kanada, Brasiilia.